A honlap létrehozását a Nemzeti Civil Alapprogram támogatta.

Egyesületünkről:

A Magyar Arthritiszes Betegek Egyesülete 2008 szeptemberében alakult Pécsett, azért hogy támogassa az arthritisszel küzdő embereket és családtagjaikat. Az egyesület közhasznú, non-profit szervezet, melynek célja megbízható információkat nyújtani a betegséggel és annak kezelésével kapcsolatban, valamint érdekképviseletet biztosítani tagjai számára.
Egyesületünk lehetőséget kíván nyújtani a betegek közti kapcsolatok kialakulásához, információs kiadványainkkal és rendezvényeinkkel segítséget kívánunk nyújtani a betegség leküzdéséhez.
Szeretnénk elősegíteni, hogy a betegek tájékozottabbak legyenek lehetőségeiket illetően, aktívabban közreműködjenek az életüket érintő döntésekben, és képesek legyenek cselekedni a saját érdekükben.

Célkitűzéseink:

• a rheumatoid arthritisszel (RA) és bechterew-kórral (SPA) küzdők egészségügyi ellátásának javítása
  • új kezelési eljárások bevezetésének elősegítése
  • orvosi kutatások támogatása
  • a betegek széleskörű tájékoztatása
  • egészségmegőrző, gyógyító, rehabilitációs programok szervezése
  • a betegek érdekképviselete
  • rendezvényeinken az érintettek számára találkozási, ismerkedési lehetőség biztosítása
  • a közvélemény figyelmének felhívása a betegségre

Az arthritisz, vagy ízületi gyulladás egy nagy fájdalommal, esetenként mozgáskorlátozottsággal járó betegség. Európa szerte a népesség kb. 1%-a szenved e betegségben, tehát Magyarországon is kb. 100 000 embert érint. Ennek ellenére az arthritisz nincs benne a hazai köztudatban, sokszor maguk a betegek sem jutnak megfelelő információkhoz, kezeléshez. A Magyar Arthritiszes Betegek Közhasznú Egyesületének célja, hogy változtasson ezen, fellépjen a betegek jobb ellátásáért és esélyegyenlőségük megteremtéséért.

Az Egyesület számára a szakmai hátteret a pécsi Immunológiai Klinika és Dr. Prof. Czirják László biztosítja. Munkájukat ez úton is köszönjük!

Letölthető dokumentumok >>

beleolvasok

Lépjen be
az egyesületbe, és elküldjük Önnek
ingyenes tájékoztató füzetünket

a rheumatoid arthritiszről!

beleolvasok

Lépjen be
az egyesületbe, és elküldjük Önnek
ingyenes tájékoztató füzetünket

a spondylitis ankylopoeticáról

Kiadványainkat PDF formátumban, Adobe Reader segítségével tekintheti meg. Amennyiben nem rendelkezik ezzel a programmal, az alábbi gombra kattintva letöltheti.

Adobe reader letöltése

Lépjen MABE!

Töltse ki belépési nyilatkozatunkat és

élvezze Ön is a MABE tagsággal